Kara Zencefil Şurubu

Zencefil neredeyse bütün insanların yakından tanıdığı üst solunum yolu enfeksiyonu ve gribal enfeksiyonlar dâhil neredeyse çocuk büyük kadın-erkek herkesin rahatlıkla kullanabileceği inanılmaz bir bitkidir.  Dünyada ne kadar bilinir,  kullanılır bilinmez ancak Türkiye’de neredeyse geleneksel olarak bilinen ve birçok kişinin kullandığı şifalı bitkilerden biridir.  Özellikle üst solunum yolu enfeksiyonlarında tıpta bronkodilatör denilen nefes borusunu genişleterek balgam çıkarmayı sağlayan bir etkiye sahiptir.

Dolayısıyla öksürüklerde,  grip ve soğuk algınlıklarında neredeyse tek şifa kaynağı olarak gösterilen bitkilerden biridir.  Kara zencefil şurubunda ise yine temel etken madde olarak zencefil kullanılmıştır.  Kara zencefil şurubu içeriğinde zencefilin yanı sıra sahil çamı,  tarçın,  Çördük adaçayı,  enginar,  lavanta,  okaliptüs ve ısırgan otu ile zenginleştirilerek şifa alanı genişletilmiş bir üründür.  Küçük büyük herkesin rahatlıkla kullanabileceği neredeyse alternatif bir şifa kaynağıdır.

Kara Zencefil Şurubunun Faydaları

Zencefilin faydaları gerçekten saymakla bitmez.  Vücudun tek bir bölgesi ile ilgili faydası yoktur.  Özellikle üst solunum yolu,  mide ve bağırsak üzerinde oldukça etkilidir.  İshali düzenler aynı zamanda bağışıklık sistemini ne güçlendirir.  Öksürük üzerinde olağanüstü bir etkisi vardır.  Neredeyse birçok ilacın tek alternatifi durumunda özelliğe sahiptir.  Metabolizmayı hızlandırır,  sindirim sistemini düzenler bütün bunlardan daha önemlisi antioksidan özelliğidir.  Vücudun toksin maddeler dediğimiz maddelerin atılmasını sağlamaktadır.  

Kara Zencefil Şurubu Nasıl Kullanılır?

Kullanımı oldukça kolay olan kara zencefil şurubu günde 2 defa sabah ve akşam kullanılmaktadır.  Saşe denilen ambalajlar biçimindedir.  Dolayısıyla kullanımı oldukça kolaydır.  Bir bardak ılık suya 1 saşe boşaltmak yeterlidir.  Oda ısısında normal koşullarda muhafaza edilmesi yeterlidir.

Kara Zencefil Şurubu Nedir

Öncelikle temel içeriği zencefil bitkisidir.  Vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendiren takviye edici gıdalar grubuna girer.  İnsan vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin teker teker alınmasının mümkün olmadığı durumlarda Kara zencefil şurubu bütün bu vitaminleri bir arada toplayan etkileyici bir ilaçtır.  

Gerek kadınlarda gerekse erkekler de aynı oranda kullanılmasında hiçbir sakınca yoktur.  Doğal olması ve günümüzde alternatif tıpla ilgili tercihlere bakıldığında Kara zencefil şurubu da bu noktada öne çıkmaktadır.  Özellikle ileriki yaşlarda bağışıklık sisteminde belli oranda düşmeler olur. Aynı zamanda kronik hastalıkların geliştiği dönemler bu dönemlere denk gelir.  

Bu noktada Kara zencefil şurubu tam anlamıyla alternatif bir seçenek olarak karşımıza çıkar.  Kullanımı oldukça basittir.  Toz halinde saşeler de bulunur.  Yan etkisi olmadığı için kanser hastaları, hamileler  ve emziren annelerin de kullanmasında hiçbir sakınca yoktur.